Плануюча документація

Новини


https://www.facebook.com/100008457101177/videos/1839308863027666/?id=100013455317212



Історія Міжнародного дня боротьби з туберкульозом

        24 березня в 1882 році відомий мікробіолог Роберт Кох зробив знаменна відкриття, за яке в 1905 році здобув Нобелівську премію. Їм була визначена частка-збудник, звана сьогодні паличкою Коха, що вражає легені людини, яка і призводить до їх серйозного захворювання.
     Затвердження дати Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом - 24 березня, в 1992 році було приурочено до сторіччя з дня вчинення цього великого відкриття. Завдяки такому науковому прориву, багато лікарі та вчені того часу отримали більше можливостей для визначення захворювання і його діагностики. Биохимиками були розроблені різні вакцини і протимікробні препарати, здатні знищувати згубні для організму бацили і запобігати зараженню.
      Незабаром, в 1998 році, Всесвітній день туберкульозу здобув офіційну підтримку Організації Об'єднаних Націй. Адже, як відомо ця хвороба прогресує в основному в країнах, що розвиваються, таких як Зімбабве, Кенія, В'єтнам, де рівень профілактики і лікування залишає бажати набагато кращого. За рік у світі від цього легеневого захворювання гине 9000000 осіб, з яких 3 мільйони мали запущену форму.
       Щорічно Міжнародний день боротьби з туберкульозом проводиться з метою поінформувати населення про методи профілактики і лікування цього інфекційного захворювання. Адже, як правило, самі елементарні запобіжні заходи, своєчасне звернення за медичною допомогою, залучення до здорового способу життя і дорослих і підлітків здатне змінити ситуацію в світі і врятувати життя багатьом людям, що піддаються зараженню.
      Вперше, в 1912 році, в Росії була проведена благодійна акція під назвою «Біла ромашка», внаслідок чого цей прекрасний квітка стала символом боротьби з туберкульозом. І сьогодні на вулицях можна побачити людей, які продають справжні або штучні квіти білої ромашки, а виручені гроші жертвують на закупівлю ліків для хворих.

Заходи по боротьбі з туберкульозом

День боротьби з туберкульозом 1
У всьому світі, в цілях запобігання розвитку цієї легеневої хвороби діють спеціальні програми, в рамках яких проводиться профілактика і діагностика захворювання, а саме флюорографічне обстеження, вакцинація і ревакцинація населення. Так само, відкриваються нові лікувальні та профілактичні заклади, санаторії для хворих з метою захистити людей від контакту з розповсюджувачами палички туберкульозу, закуповуються нові і більш ефективні препарати для боротьби та профілактики захворювання.
Міжнародний день боротьби з туберкульозом закликає всіх нас замислитися про існуючу проблему, адже наше майбутнє в наших руках.

Що потрібно знати про синдром Дауна пересічній людині

Це найчастіше генетичне відхилення у світі. Його не можна "вилікувати", ним неможливо "заразитися", адже це не хвороба. Однак у людей із синдромом Дауна часто буває знижений імунітет і цілий ряд супутніх захворювань, а тривалість їхнього життя в середньому, менша, ніж у інших.

Кожна 700-а дитина у світі народжується з синдромом Дауна. Це співвідношення однакове в різних країнах, кліматичних зонах, соціальних прошарках. Воно не залежить від способу життя батьків, їх здоров’я, шкідливих звичок, харчування, достатку, освіти, кольору шкіри чи національності. Хлопчики та дівчатка народжуються з однаковою частотою. Батьки при цьому мають нормальний набір хромосом (каріотип).
Дітям із синдромом Дауна, дійсно, складніше розвиватися, ніж їхнім звичайним одноліткам. Але за підтримки сім'ї та допомоги фахівців вони, як і інші малюки, вчаться ходити і говорити, читати і писати, малювати і кататися на велосипеді, займатися музикою і спортом, отримують освіту. І звичайно, вони здатні дружити, захоплюватися, закохуватися, бути щасливими і робити щасливими інших.





Повне одужання від раку та інших хвороб: Наймолодший в Україні доктор наук зробила сенсаційне відкриття


Наймолодшій в Україні доктору наук, старшому науковому співробітнику в Інституті молекулярної біології та генетики в Києві Ользі Броварець пророкують Нобелівську премію. Про неї пишуть найвідоміші наукові журнали світу. А найсильніші європейські країни запрошують до себе на будь-яких умовах. Але вона лишається вдома. Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.

http://varota.com.ua/2017/01/16/povne-oduzhannya-vid-raku-ta-inshix-xvorob-najmolodshij-v-ukraїni-doktor-nauk-zrobila-sensacijne-vidkrittya-video/


ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО БІОЛОГІЮ
 Цікаві факти про біологію зібрані в цій статті.
 Цікаві факти біології допоможуть вам з більшою цікавістю вивчати цю науку.

 Біологія цікаві факти Біологія — система наук, що вивчає життя в усіх його проявах й на всіх рівнях організації живого, про живу природу, про істот. Термін «біологія» вперше вжив 1797 р. німецький професор анатомії Теодор Руз, пізніше 1800 р. термін застосував професор Дерптського університету Фрідріх Бурдах, а 1802 р. — Жан Батист Ламарк і Лудольф Тревіранус. Загальна кількість біологічних видів, що мешкають на нашій планеті, оцінюється вченими в 8,7 млн., а відкрито і класифіковано з них на даний момент не більше 20% від цього числа. Причому якщо число описаних наземних рослин становить 72% від максимуму, то у наземних тварин цей показник дорівнює 12%, а у грибів — 7%.

 Анатомія: цікаві факти
 — Маса скелета людини становить близько 11 кг.
 — В організмі людини налічується близько 600 різних м’язів. 
— Якби всі м’язи людини напружилися, вони б викликали тиск, рівний приблизно 25 т.
 — Треновані люди здатні вдихнути 5-7 л повітря. 
— Під час куріння сигарети насичення крові киснем знижено до такої величини, яка спостерігається на висоті 1500 м. Над рівнем моря
В історії медицини відомий донор, який за своє життя здавав кров 624 рази. 
— Печінка за 1 годину пропускає через себе більше 100 л крові. 
— Тонкість сприйняття смаку залежить від температури їжі. Найгостріше сприймається смак при 24 градусах С.
 — Довжина кишечника людини перевищує довжину тіла в 3-4 рази.
 — Вода становить 80% маси тіла дитини і 70% маси тіла дорослої людини.
 — Здоровий людський організм виробляє приблизно 0,5 л. сліз на рік.
 — В організмі людини більше 400 лімфатичних вузлів. 
— В організмі людини 4,5-6 л. крові та 1-2 л. лімфи.

 Ботаніка: цікаві факти
 — Відомі всім гриби виростають за 3-6 днів, гинуть через 1-14 днів. Гриби, що входять до складу лишайника живуть до 600 років. 
— Хвоїнки ялинки живе на дереві 7-9 років, після чого падає, і на її місці виростає нова.
 — Рослини- хижаки мешкають на грунтах, бідних мінеральними солями. Усього їх налічується близько 500 видів. Найбільш відомі: росичка, венерина мухоловка, непентес, росоліст,
 — Одна рослина росички за день здатна переварить кілька десятків комах.
 — Найдрібніша квіткова рослина — вольфія бескорневая. Розмір її всього близько 1 мм. — Гігантський кактус висотою 15-20 м. Містить до 3 тис.л. води і може обходитися без неї до двох років.
 — Ліси на планеті зникають зі швидкістю 20 га в хв. 
— Помідори потрапили в Росію в 1850р. 
— Сірники традиційно виготовляють з одного виду осики. 

Зоологія: цікаві факти
 — Діаметр найменшою тваринної клітини 4 мкм. 
— Найотруйніша медуза у світі — австралійська морська оса. Після дотику до її щупальцям людина помирає через 1-3 хв., Якщо не настигне медична допомога. 
— П’явка вагою 2 гр може висмоктати 8-15 мл крові. 
— Розмах клешній гігантського японського краба досягає 3 м. 
— Комахи щорічно пожирають 25-30% світового врожаю.
 — Найбільші у світі мурахи живуть в Африці. Довжина тіла робочого мурашки становить 33мм.
 — Найбільшим серед жуків вважається жук-геркулес, що досягає довжини 15 см.
 — На планеті мешкає близько 650 видів жаб. 
— Лелеки під час перельотів періодично можуть засипати на льоту на 10-15 хв. 
— Страус — єдиний птах, що має сечовий міхур. 
— Довжина іклів самця моржа досягає 60-80 см. 
— Добова порція молока блакитного кита — 200-300 л.


Немає коментарів:

Дописати коментар